جاهای دیدنی کرج

جاذبه های گردشگری کرج

انسان برای رهایی از مشغله و دوری از محیط آلوده و پر سرو صدای شهری نیاز دارد تا به طبیعت رفته و آرامش از دست رفته خود را دوباره بدست بیاورد. مسافرت و سیر در طبیعت مناطق کشور یکی از کار های جذاب و لذت بخش بوده که هرگز برای مردم تکراری نمی شود.
ایران کشوری است که مناطق زیبا و دیدنی را دارا بوده و طبیعت بکر و منحصر به فرد آن هرگز تمامی ندارد. یکی از منطقه های زیبا و دیدنی ایران که همیشه مورد علاقه افراد در سراسر کشور بوده، کرج(فروش ویلا در سهیلیه) می باشد. شهرستان کرج که مرکز استان البرز است، کلان شهری بزرگ و زیبا بوده که مناطق زیبا و دیدنی فراوانی مثل کردان را دارا می باشد.

ییلاق ها، آبشار ها، رودخانه های عظیم و طبیعت فوق العاده ای که در چهار فصل سال دیدنی است همیشه افراد زیادی را به این منطقه جذب کرده تا در این منطقه تعطیلات خود را سپری کنند. مناطق زیبای کرج همیشه در دسترس ساکنین تهران و حومه آن بوده اند، و این افراد از طبیعت این مناطق نهایت استفاده را برده و حتی اکثر آن ها در این مناطق ویلا خریداری کرده اند. خرید زمین و خرید ویلا اطراف تهران از مواردی است که امروزه بسیار افزایش یافته و حتی در این موارد سرمایه گذاری هایی نیز صورت می گیرد

4 منطقه زیبا و منحصر به فرد کرج برای گردشگران

1-کاخ مروارید

یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری شهرستان کرج کاخ مروارید یا کاخ شمس می باشد. در واقع این کاخ زیبا در مهر شهر کرج و در استان البرز قرار دارد، این کاخ در سال 1345 تا 1347 برای اقامت شمس پهلوی یکی از دختران رضا شاه ساخته شده است. طرح اصلی این کاخ به شکل یک سفره ماهی است که صدفی آن را در بر می گیرد و زیبایی خاصی به آن بخشیده است. ریزه کاری ها در طراحی و ساخت این کاخ مجلل بسیار مهندسی و زیبا انجام شده تا مورد علاقه افراد سلطنتی در آن زمان باشد.

کاخ مروارید

هزینه ساخت این کاخ مجلل در آن زمان بسیار بوده و افراد به نامی در ساخت و طراحی آن دست داشته اند. سازندگان این کاخ مجلل افرادی به نام های وسلی پیترز و فرانک لوید رایت هستند، که از به نام ترین معماران و مهندسان زمان خود بوده اند. هزینه و بودجه ای که در آن زمان برای ساخت این کاخ مجلل خرج شده به میزان یک میلیون دلار آمریکایی بوده است. همه فضاهای این کاخ زیبا در سقف دارای مروارید های ساختگی بوده و نورگیر های فراوانی برای زیبا تر شدن آن استفاده شده است. در ضلع شمالی این کاخ نیز دریاچه ای ساختگی وجود داشته که به گونه ای طراحی شده است که از بالا به شکل باله های یک سفره ماهی می باشد.

2- سد امیر کبیر

سد کرج که به سد امیرکبیر نیز شهرت دارد در شمال شهر کرج و در 25 کیلومتر این شهر در جاده چالوس قرار دارد. این سد اولین سد چند منظوره تامین کننده در ایران است، علاوه بر آن سد امیر کبیر از منابع اصلی تهیه آب تهران به حساب می آید.
طبیعت اطراف آن و روستاهای زیبایی که در حاشیه این سد قرار دارند زیبایی منحصر به فردی در فصل های سال ایجاد می کنند. این محیط زیبا و آرام بخش یکی از بهترین استراحت گاه ها و جاذبه های گردشگری کرج به حساب می آید.

سد امیر کبیر

3- جاده چالوس، مسیری باورنکردنی

یکی از زیبا ترین و بهترین جاده های ایران و یا حتی دنیا جاده چالوس کرج می باشد. این مسیر زیبا شهر کرج (البرز) را مستقیما به شهر نوشهر از استان مازندارن متصل می کند و دارای طبیعتی زیبا و بکر در تمامی فصل های سال می باشد.
وجود برخی منابع از جمله آبشار ها، درختان کهن و زیبا، دره های دیدنی و کوه های سرسبز باعث شده تا هر ساله بسیاری از مردم از سراسر ایران برای دیدن این منطقه به کرج سفر کنند. خوشبختانه طبیعت جاده چالوس به گونه ای است که در تمامی فصل های سال می توان از آن نهایت استفاده را داشت.

جاده چالوس

4- روستای شهرستانک، منطقه ای تاریخی و دیدنی

یکی دیگر از مناطق و اماکن دیدنی و گردشگری کرج روستای زیبا و تاریخی شهرستانک می باشد. خرید ویلا در این منطقه زیبا به علت وجود منابع کافی از جمله آب و هوای مناسب رونق فراوانی داشته است و ساکنین تهران و خود کرج به این امر مجاب شده اند.
یکی از مهم ترین مواردی که موجب شده تا افراد زیادی به این منطقه در فصل های گرم سفر کنند، خنکای هوا و طبیعت سبز آن است. وجود رودخانه ها و درختان فراوان سبب شده تا گرمای تابستان در این منطقه وجود نداشته باشد.